Parijs – Terwijl de Engelsman Alex Thomson (Hugo Boss) na het in record tijd bereiken van de evenaar het veld van de Vendée Globe van 29 boten nog steeds aanvoert, is er nu ook een eerst echte uitvaller: Tanguy de Lamotte (Initiatives-Cœur).

Nadat de Franse zeiler bij de Kaap Verdische eilanden voor anker was gegaan en geprobeerd heeft zijn masttop zelf te repareren (hulp van buiten is niet toegestaan), is hij tot de conclusie gekomen, dat het onverantwoord is nu met zijn boot naar de zuidelijke oceanen te gaan. Hij is ‘uit de race’ en keert terug naar Sables d’Olonne, maar heeft nog niet officieel opgegeven. Dit laatste mogelijkerwijs omdat hij z’n campagne ter ondersteuning van hartoperaties zo lang mogelijk wil voortzetten.
Huidige hekkensluiter is de Spanjaard Didac Costa (One Planet-One Ocean), die wegens problemen met z’n ballasttanks en de hierdoor ontstane schade aan zijn generatoren, vier dagen later vanuit Les Sables is vertrokken. Hij loopt in op de achterhoede, mede gevormd door de Nederlander Pieter Heerema (No Way Back), die momenteel op de 24-ste plaats ligt met 873 mijl achterstand.
In de kopgroep heeft Thomson zich in de doldrum handig kunnen vrij varen van zijn concurrenten Armel Le Cléac’h (Banque Populaire VIII) en Vincent Riou (PRB). Thomson heeft ter hoogte van de Noord-Braziliaanse kust nu een voorsprong van ruim 60 mijl op dit duo. (Nauticlink, Vendée Globe)