Informatie voor de watersporter

Zeiler Mark Slats begint morgen aan solo oceaanoversteek per roeiboot ‘voor zijn moeder en tegen kanker’

La Gomera (Canarische Eilanden) – Wassenaarder Mark Slats begint morgen roeiend aan de oversteek van de Atlantische Oceaan. Hij hoopt het binnen 51 dagen te doen, want dat zou een record zijn. Hij zegt niet te kunnen wachten totdat hij aan zijn grote avontuur kan beginnen. ,,Ik ben er zó klaar voor”, zegt Mark Slats vanuit startplaats La Gomera op de Canarische Eilanden.

Slats gaat de barre roeitocht vooral aan voor zijn ernstige zieke moeder, die aan longkanker lijdt. Alle deelnemers aan de Atlantic Challenge hebben een goed doel en voor Slats was de keuze niet moeilijk. Hij hoopt dat mensen die zijn race steunen geld willen doneren aan Row4Cancer. Het geld gaat naar de Antoni Leeuwenhoek Foundation en is bestemd om medicijnen betaalbaarder te maken.

Ga er maar aanstaan, in je eentje in een roeiboot de Atlantische Oceaan over, zo’n 3.000 zeemijlen, omgerekend 4.700 kilometer. Slats hoopt dat het extra zwaar wordt, windkracht 7 of 8 en golven van acht meter hoog. ,,Want dan ben ik in het voordeel”, weet hij. ,,Ik ben door mijn zeiltochten gewend aan de wereldzeeën en heb veel op de Noordzee getraind.”

Slats doet mee aan de Talisker Whiskey Challenge. Morgen starten 28 boten aan deze jaarlijkse wedstrijd. Er wordt met tweetallen, drietallen en viertallen gevaren, én, de zwaarste categorie, solo. Slats heeft in zijn klasse vijf tegenstanders. (AD, www.taliskerwhiskyatlanticchallenge.com, Mark Slats – Row4Cancer)

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Ontvang wekelijks ons watersportnieuws-overzicht